• Profil materskej školy

•                   Naša materská škola je jednotriedna s počtom detí 19 od 3 do 6 rokov. Zabezpečuje celodennú prevádzku od 7.00 hod. do 16.30 hod.

Učiteľky sa týždenne striedajú v dvojzmennej prevádzke.

Zriaďovateľom materskej školy je Obecný úrad Lastomír. Nachádzame sa v evanjelickej budove školy, do ktorej sme sa presťahovali v roku 1999.

Materská škola sa nachádza mimo hlavnej cesty, takže nepociťujeme nadmernú hlučnosť a prašnosť prostredia.

Školský dvor je vybavený pieskoviskom, kolotočom, preliezkami, telovýchovným náradím a besiedkou, ktorú využívame v každom ročnom období na rôzne aktivity a na výchovno vyučovacú činnosť.

Materská škola sa nachádza v peknom prírodnom prostredí v blízkosti rieky Laborec,kde deti majú možnosť pozorovať tok rieky, život okolo nej a krásu prírody, čím plníme úlohy Školského vzdelávacieho programu ISCED 0  a úlohy z environmentál-

nej výchovy na ktorú je naša MŠ zameraná.

Od predchádzajúceho školského roka sa prevádza na našej MŠ odborná logopedická starostlivosť v spolupráci s rodičmi.

Pri pobytoch vonku vedieme deti k citlivému vnímaniu krásy a čara prírody, citovému vzťahu k rodine, k  ochrane životného prostredia, k ekológii, ku kultúrnym tradíciam a sviatkom, k rodisku.

Vytvárame priaznivé prostredie na implementáciu inovačných pedagogických metód s využitím informačných, komunikač-

ných a digitálnych technológií.

Našim cieľom je dosiahnuť u dieťaťa školskú zrelosť pre plynulý vstup do 1. ročníka ZŠ.

• Materská škola Lastomír
      • Lastomír 63, 07237 Lastomír Slovakia